Pierwsze zajęcia Exotic

Pole Day z Patrykiem Rybarskim 22.05.22 Kraków
10 maja 2022
Wysokie kozaczki
24 lutego 2023

Jak przygotować się na pierwsze zajęcia Exotic Pole Dance?

Jeśli pierwsze zajęcia z Exotic są jeszcze przed Tobą, zapewne zastanawiasz się – jak przygotować się do pierwszej lekcji? Z pierwszymi zajęciami nieznanego nam jeszcze rodzaju tańca wiąże się mnóstwo pozytywnych emocji – szczęście, radość i ekscytacja, ale jednocześnie pytania typu – ale co ja mam ze mną zabrać? Czy już na pierwszych zajęciach niezbędne są profesjonalne buty?

Aby zaoszczędzić Wam czasu i główkowania przychodzę z gotowym startpack’iem na zajęcia Exotic.

Buty

1. Buty – tzw. szklanki to nieodłączny element Exotic. Więc jeśli decydujemy się na trenowanie tego rodzaju tańca to faktycznie prędzej czy później powinnyśmy zaopatrzyć się w pierwszą parę butów. Czy to oznacza, że już na pierwszych zajęciach są one wymagane? Oczywiście, że nie! Na pierwsze zajęcia możemy przyjść bez butów, ale nie zapomnij zabrać ze sobą dłuższych skarpetek. Podczas nauki choreografii bardzo dużo ruchów wykonuje się poprzez przesuwanie stopy/buta po podłodze. Jeśli na pierwszych zajęciach nie będziesz mieć butów, skarpetki pomogą Ci czuć się bardziej komfortowo. Unikniesz dzięki temu ewentualnych obtarć stopy.

Strój

2. Strój – drugim najczęściej zadawanym pytaniem jest – jak powinnam ubrać się na pierwsze zajęcia? Jeśli rozpoczynasz przygodę z Exotic, na pierwsze zajęcia możesz ubrać się tak naprawdę dowolnie, ale wygodnie. Możesz przyjść na zajęcia w legginsach, a nawet spodniach dresowych. Ważne, aby strój nie krępował ruchów. Na górę możesz założyć typowy top sportowy, bluzkę lub t-shirt – w tej kwestii też mamy dużą dowolność. Z upływem kolejnych lekcji mogą przydać się np. krótkie spodenki, ponieważ w choreografii będzie np. chwyt pod kolanem. Myślę jednak, że zanim takie przejścia pojawią się w choreografii, Instruktor poinformuje Cie o tym wcześniej.

Nakolanniki

3. Nakolanniki – to totalny must have na zajęcia Exotic. Są one niezbędne, ponieważ podczas nauki techniki oraz choreografii, wiele elementów wykonuje się na podłodze. Na zajęciach mogą wystąpić różnego rodzaju klęki i podpory, slajdy oraz zeskoki na kolana. Dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć nasze kolana. Już na pierwsze zajęcia zabierz ze sobą nakolanniki.

Woda

4. Woda – warto wziąć ze sobą coś do picia. Exotic to forma tańca, często też niezłe cardio. Ważne jest, aby mieć przy sobie coś do nawodnienia.

Ręcznik

5. Ręcznik na matę – opcjonalnie, jeśli w Twoim studio jest to wymagane lub jeśli czujesz taką potrzebę. Na rozgrzewce lub przy nauce np. tricków być może będziesz korzystać z dostępnej
w studio maty do ćwiczeń. Warto więc mieć ze sobą ręcznik fitness, celem zachowania większej higieny.

Magnezja

6. Magnezja – opcjonalnie, mogą pojawić się momenty, w których w związku z nową sytuacją
i wysiłkiem fizycznym nasze ręce i ciało będzie pocić się. W takim momencie warto oprócz umycia dłoni, przetarcia rurki użyć magnezję, która zwiększa przyczepność skóry do rurki.

Dobry humor

7. Ostatnie i najważniejsze – dobry humor. Idąc na zajęcia zabierz ze sobą dobry nastrój i uśmiech. Pozytywne nastawienie na pewno pomoże Ci pozbyć się stresu związanego
z nowym miejscem i zajęciami oraz zwiększy do maksimum przyjemność z tego pięknego tańca, jakim jest Exotic.

Poniżej przedstawiam kilka najbardziej klasycznych modeli butów do Exotic. Wybrane przeze mnie buty są bardzo uniwersalne i idealnie sprawdzą się jako pierwsza para.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *